Demoliční práce Brno a okolí

Koupili jste pozemek, na kterém však stojí stará, trouchnivějící barabizna? Nebo jste zdědili dům, který však od pohledu vypadá neobyvatelně? Nezoufejte, nemusíte v takových příbytcích bydlet, můžete si na tom samém místě postavit svůj vlastní vysněný dům, který bude přesně podle vašich představ. Jenom je třeba zařídit vše potřebné, aby se co nejdříve mohla uskutečnit demolice.

Samozřejmě se nabízí možnost daný příbytek zrekonstruovat. Než se však pro rekonstrukci pevně rozhodnete, pozvěte si odborníka, který dům zkontroluje a posoudí. Mnohé staré domy totiž nejsou pro další rekonstrukci stavěny, byly by to jen vyhozené peníze. Řada starých budov je totiž vysoce nehospodárná, mají nízkou technickou úroveň, navíc mají špatné dispoziční řešení, špatné rozvody i špatně orientovaná okna. Demolice je tedy daleko rozumnější řešení.

Demoliční práce Brno přijedou na pomoc hned, jak budete chtít dům zbourat a jak bude vše potřebné vyřízeno. Bohužel demoliční práce nejsou záležitostí, ke které by mohlo dojít okamžitě ve chvíli, kdy se pro to rozhodnete. Je třeba požádat o souhlas, jinak nelze legálně zbourat žádnou stavbu.

Co je to demolice?

Pakliže hovoříme o demolici, hovoříme o komplexním zbourání celého objektu, rodinného domu nebo stavby, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. Na demoliční práce se zaměřuje firma Stavby – demolice a bourání s.r.o., která provede demolici nejen v Brně, ale také v celém Jihomoravském kraji, tedy v okolí měst Hodonín, Znojmo, Třebíč, Břeclav a Vyškov. Více informací na tel. 603 355 311 nebo info@bourani-demolice.cz

Co vše je potřeba k provedení demolice?

Aby demolice mohla být provedena, je k tomu zapotřebí mít demoliční výměr, což je úřední dokument, který se vystavuje buď na stavebním, nebo na místním obecním úřadě. Tento dokument představuje jakési povolení pro odstranění stavby. Je to jakýsi souhlas k legálnímu srovnání budovy se zemí.

Kromě toho je demoliční výměr potřebný i pro vymazání objektu z katastru nemovitostí. Platí jeden rok ode dne vydání a v případě potřeby je možnost ho prodloužit, ale musí to být řádně odůvodněno.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *